09 Aralık 2021 Perşembe

Mustafa Kemal Atatürk

01.04.2021 Aydın Ticaret Borsası, İncir Çeliği Dikim Etkinliği’ ne Katıldı

01.04.2021 Aydın Ticaret Borsası,  İncir Çeliği Dikim Etkinliği’ ne Katıldı

 Aydın Ticaret Borsası, İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce düzenlenen “İncirin Uyanışı” İncir Çeliği Dikim Etkinliği Programı’na katılım sağladı.

 İncir Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce üreticilere sertifikalı fidan temin etme çalışmaları kapsamında düzenlenen İncir Çeliği Dikim Etkinliği programına Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen ve Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Günaydın iştirak etti.

Kamu ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik İncir Araştırma Enstitüsü Müdürü Sabahattin Abay’ın açılış konuşması ile başladı. Program Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Songül Çilingir’in konuşması ve İncir Araştırma Enstitüsü Teknik Koordinatörü Dr. Birgül ERTAN’ın Enstitü Ar-Ge faaliyetleri sunumu ile devam etti.  Sunumların ardından fidan üretim alanında incir çeliği dikimi yapıldı. Enstitü AR-GE sahası gezisi ve hatıra fotoğraf çekimi ile etkinlik sona erdi.

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, “İncirin Uyanışı” sloganıyla bu yıl ilk defa düzenlenen İncir Çeliği Dikim Etkinliği’ nde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

Ticaret Bakanlık
TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı