25 Mayıs 2024 Cumartesi

Mustafa Kemal Atatürk

18.03.2023 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Törene Katıldı

18.03.2023  Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Törene Katıldı

Aydın Valiliği’nce 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama programına, Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel katılım sağladı.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü nedeniyle Tellidede Mezarlığı Şehitliği’nde anma töreni gerçekleştirildi. Tören, Tellidede Mezarlığı Şehitliği’nde çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla açıklamada bulunan Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, “Dünya tarihinde emsali görülmemiş bir zafer olan Çanakkale Zaferi, milli mücadele uğruna bu topraklarda can vermiş olan kahraman şehitlerimizin cesaret ve azminin şanlı destanıdır. Bir ulusun yokluk, açlık, imkânsızlıklar içerisinde vatan sevdasıyla tek yürek olduğu kahramanlık mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, tüm dünyaya örnek gösterilen bir zaferdir. Bu duygu ve temennilerle zaferimizin 108.yıl dönümünde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’müzü kutluyor. Bu eşsiz vatanımızı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz ”dedi.

 

TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı