05 Aralık 2023 Salı

Mustafa Kemal Atatürk

19.05.2023 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Töreni’ne Katılım Sağladı

19.05.2023 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Töreni’ne Katılım Sağladı

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen törene katılım sağladı.

Aydın’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi töreni, T.C. Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu"nun çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program, Valilik önünden Aydın Adnan Menderes Stadyumu'na kadar düzenlenen kortej yürüyüşü sonrası statta devam etti.

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, İstiklal Savaşımızın başlangıcını simgeleyen 19 Mayıs 1919 tarihi, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, Aziz Milletimizin varlık yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki silah arkadaşlarının Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak Milli Mücadele meşalesini yaktıkları tarihi günün yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” dedi.

 

TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı