15 Haziran 2021 Salı

Mustafa Kemal Atatürk

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, TMO-TOBB LİDAS, 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, TMO-TOBB LİDAS, 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Katıldı

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılım sağladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdürü Ahmet Güldal, gerçekleşen TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda lisanslı depoculuğun üretici, sanayici ve tüketici nezdinde sağladığı katkılardan bahsetti. Güldal,  toplantıda lisanlı depoculuğun önemini ve ülkemizde geldiği noktayı vurguladı.

Ülkemizde lisanslı depoculuğun ve ürün senedine bağlı tarımsal ürün ticaretinin gelişmesi için önemli görev üstlendiklerini dile getiren Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel,  TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 11. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın hayırlı olmasını diledi.

Güldal, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan alım fiyatları ile ilgili “Hububat alım fiyatları üreticilerimiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Fiyat açıkladığımız gün çok sayıda üretici, üretici örgütü ve sektör temsilcisi fiyatların gayet iyi ve makul olduğu yönünde bizlere geri dönüşler sağladılar. Biz buğdaya pozitif yaklaşıyoruz. Üretimin arttırılması yönünde gayretimiz var. Bu devam edecek. Bunun yanında üretim dönemi ve sonrasında piyasa dengesi ve regülasyonu için gerekli tedbirleri alacağız. Toprak Mahsulleri Ofisi üreticilerimizin kurumu olduğu kadar tüketicilerimizin de yani 85 milyon vatandaşımızın da kurumudur. TMO olarak, kamu yararına olan adımları atmakta kararlıyız” dedi.

Ticaret Bakanlık
TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı