22 Haziran 2024 Cumartesi

Mustafa Kemal Atatürk

29.05.2024 Aydın Ticaret Borsası'ndan Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak'a Ziyaret

29.05.2024 Aydın Ticaret Borsası'ndan Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak'a Ziyaret

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Meclis Başkan Yardımcısı Ali Çevik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Aydın Ticaret Borsası Coğrafi İşaret Danışmanı Huriye Özener ile Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Aydın Ticaret Borsası'nın Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescili sağlanan ve tescil çalışmaları devam eden coğrafi işaretli ürünler hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, kurum olarak gerçekleştirdikleri coğrafi işaret çalışmaları ile Aydın’ın tarımsal ürünlerinin marka değerini artırmaya ve bu ürünlerin ulusal ve uluslararası pazarlarda daha geniş yer bulmasına katkı sağlamaya devam ettiklerini vurguladı.

Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak ise, kurum olarak Aydın Ticaret Borsası'nın coğrafi işaret çalışmalarını desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Prof. Dr. Durak, coğrafi işaretlerin yerel ürünlerin tanıtımı ve korunması açısından büyük önem taşıdığını ifade ederek, Aydın Ticaret Borsası'nın bu alandaki çalışmalarının diğer bölgelere de örnek teşkil ettiğini söyledi.

Toplantıda, Aydın'ın tarımsal ürünlerinin coğrafi işaret tescili sürecinin hızlandırılması ve bu ürünlerin dünya pazarlarına daha etkin bir şekilde sunulabilmesi için yapılabilecek iş birlikleri üzerinde duruldu. Ayrıca, gelecekte yapılacak projeler ve destekler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı