16 Ekim 2021 Cumartesi

Mustafa Kemal Atatürk

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı’na Katılım Sağladı

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, 19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı’na Katılım Sağladı

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, T.C. Aydın Valiliği tarafından düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü Töreni’ne katılım sağladı.

T.C. Aydın Valiliği önünde düzenlenen tören kapsamında Atatürk Anıtı’na Aydın Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Dayanışma Derneği Başkanlığı çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, çelenk sunumu ile sona erdi.

Günün anlam ve önemine istianeden duygu ve düşüncelerini dile getiren Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihi  "Gaziler Günü" olarak bilinmektedir. Canları pahasına göstermiş oldukları fedakârlıklarıyla gurur ve övünç kaynağı olan gazilerimiz, cennet vatanımıza nice şanlı zaferler ve kahramanlık armağan etmişlerdir.  Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, sonsuza dek gönüllerimizde yaşayacaktır. Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, edebiyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün simgesi olan gazilerimizi saygılarımızı sunuyorum ”dedi.

Ticaret Bakanlık
TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı