25 Mayıs 2024 Cumartesi

Mustafa Kemal Atatürk

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Evliya Çelebi’nin de seyahatname ’sinde söz ettiği gibi dağlarından yağ, ovalarından bal akan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’ımız; tarım, turizm ve sanayi sektörlerindeki potansiyeli, vasıflı insan gücüyle birlikte, tarihi değeri ve yaşattığı kültür çeşitliliğiyle ulusal ve uluslararası düzeyde kendisini kanıtlamıştır.

Borsamız;  üretimin, ticaretin, ihracatın, istihdamın ve beraberinde ülkemiz ekonomisinin tamamının temsil edildiği bir çatı kuruluş olan birliğimiz öncülüğünde sürdürülebilir, çağdaş yönetim anlayışı ve gelişen teknoloji ile birlikte hizmet kalitesini artırmaya devam etmektedir.

İlimiz tarımının lokomotif ürünlerinin üretiminde, pazarlanmasında, tanıtımında ve korunmasında üyelerimize ve üreticilerimize önderlik ederek ulusal ve uluslararası pazarlarda ürünlerinin değerini artırmayı misyon edinmektedir.

Bu hususta üyelerimizden gelen talep ve önerileri dikkate alan borsamız, bölgemizde tarım ve sanayinin geliştirilmesi amacıyla çok yönlü projeler hayata geçirmiş, planlanan her bir yatırımda bölgesel olarak kalkınmayı ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemiştir.

Bizler, Aydın Ticaret Borsası olarak edinmiş olduğumuz misyonun sosyal sorumluluk bilinciyle; bölgenin kalkınması adına lobicilik faaliyetleri geliştirmeye, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde ilimizin yatırım cazibesini artırmaya,  çağdaş ve yenilikçi yönetim anlayışıyla üyelerimize en üst düzeyde fayda ve memnuniyet sağlamaya devam edeceğiz.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı
Fevzi Çondur

TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı