24 Nisan 2024 Çarşamba

Mustafa Kemal Atatürk

18.03.2024 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni’ne Katılım Sağladı

18.03.2024 Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni’ne Katılım Sağladı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Aydın Valiliği tarafından düzenlenen törene, Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel katılım sağladı.

Anma Töreni; Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği ve Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği tarafından Tellidede Mezarlığı Şehitliği’nde çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende Aydın Valisi Yakup Canbolat, Şehitlik Defteri’ni imzaladı ve İl Müftüsü tarafından şehitler için dua okundu.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Aydın Ticaret Borsası Meclis başkanı A.Bahri Erdel,  Türk Ordusunun dünyanın en güçlü ordularına karşı inanç, azim ve kararlılıkla vermiş olduğu büyük mücadelenin sonunda ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek, 18 Mart 1915 tarihinde zaferle taçlandırdığı Çanakkale Savaşı; milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biri olduğunu ifade etti.

Erdel, “Bir ulusun yokluk, açlık, imkânsızlıklar içerisinde vatan sevdasıyla tek yürek olduğu kahramanlık mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, tüm dünyaya örnek gösterilen bir zaferdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı