10 Ağustos 2022 Çarşamba

Mustafa Kemal Atatürk

23.12.2021 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, “Aydın ve İzmir İli Pamuk Üreticilerine Yönelik Lisanslı Depo Güdümlü Projesi” İmza Törenine İlişkin Değerlendirmede Bulundu

23.12.2021 Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, “Aydın ve İzmir İli Pamuk Üreticilerine Yönelik Lisanslı Depo Güdümlü Projesi” İmza Törenine İlişkin Değerlendirmede Bulundu

Aydın Ticaret Borsası, Söke Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında kurulan “Aydın ve İzmir İli Pamuk Üreticilerine Yönelik Lisanslı Depo” Güdümlü Projesi için imzalar atıldı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten GEKA’ nın 2021 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında destek almaya hak kazanan ve Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. tarafından yürütülecek olan “Aydın ve İzmir İlinde Bulunan Pamuk Üreticilerine Yönelik Lisanslı Depo” güdümlü projesinin imza töreni gerçekleşti.

Aydın Ticaret Borsası, Söke Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında kurulan Güney Ege Kalkınma Ajansı ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Büyük Menderes Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin imza törenine T.C. İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger ve T.C. Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy, Aydın Milletvekili Metin Yavuz,  Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Büyük Menderes Lisanslı Depo Tarım Ürünleri A.Ş ve Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nejat Sağel, Aydın Ticaret Borsası heyeti, İzmir Ticaret Borsası heyeti ve Söke Ticaret Borsası heyeti, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, İzka Genel Sekreteri Mehmet YAVUZ ile kurum ve kuruluş temsilcileri katılım sağladı.

Büyük Menderes Lisanslı Depoculuk A.Ş. projesi ile Aydın ili ve Ege Bölgesi ekonomisinin canlanacağını, pamuk üretimi başta olmak üzere tarım ürünleri ticaretinin gelişeceğini, ürünlerin emniyetli ve uygun koşullarda depolanacağını belirten Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, “Borsamız, Söke Ticaret Borsası ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında Güney Ege Kalkınma Ajansı ve İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Büyük Menderes Lisanslı Depoculuk A.Ş. tarafından yürütülecek olan “Pamuk Üreticilerine Yönelik Lisanslı Depo Güdümlü Projesi”nin imza gerçekleştirilmiştir. Projemizin faaliyete geçmesi için büyük bir özveri ile titiz bir çalışma sarf ettik. Bu çalışmalarımızın ilk adımı olan protokol imza törenimizi İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ve Aydın Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve Aydın Milletvekilimiz Metin Yavuz’un teşrifleri ile Söke Ticaret Borsası’nda gerçekleştirdik. Aydın ve İzmir İlinde Bulunan “Pamuk Üreticilerine Yönelik Lisanslı Depo” güdümlü projemiz, bölgemiz beyaz altını olan pamuğun uygun koşullarda depolanmasını sağlayacak olup pamuk üreticilerinin ise ürünlerini değerinde satabilmesine olanak sağlayacaktır. Toplam yatırım bedeli 30 milyon TL olan güdümlü projemizin 2022 yılı içerisinde temeli atılacaktır. Projemizin bir sene içerisinde tamamlanmasını ve önümüzdeki sezona hazır bir şekilde faaliyete geçmesi hedeflenmekteyiz.  Bu süreçte bizlere destek olan İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’e, Aydın Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a ve Sayın vekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Projemizin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum ”dedi.

 

Ticaret Bakanlık
TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı