25 Mayıs 2024 Cumartesi

Mustafa Kemal Atatürk

27.04.2023 Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 10.Kez Kapıları Açtı

27.04.2023 Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı 10.Kez Kapıları Açtı

Aydın’da bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı törenle açıldı.

Tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerindeki ulusal ve uluslararası firmaların yer aldığı Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, S.S.46 Nolu Tariş Pamuk Satış Kooperatifi alanında kapılarını 10.kez ziyaretçilerine açtı.

S.S.46 Nolu Tariş Pamuk Satış Kooperatifi alanında düzenlenen 10.Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı açılışı T.C. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın milletvekilleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Meclis Başkan Yardımcıları Rıza Uyar ve Ali Çevik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Günaydın, Yakup Er, Meclis Üyeleri Ahmet Şenel, Mustafa Akdam, Mehmet Ali Avcu, Adem Türkmen ve Mehmet Akkan beraberindeki protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.  

498 ulusal ve uluslararası markaların katılım sağladığı fuar alanını ziyaret eden T.C. Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy ve beraberindeki heyet, tarım, gıda ve hayvancılık sektöründeki son gelişmeleri ve yenilikleri fuar yetkililerinden dinleyerek yerinde bilgi aldı.

10. Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy” Aydın, tarım şehri ve bu sebeple tarım fuarları Aydın için oldukça önemli. Açılan Aydın Tarım Fuarına 498 firma katıldı. Tarımsal anlamda yeni ürünlerin paylaşılması, üreticiyle tüketicinin bir araya gelmesi bakımında fuarlar oldukça önemli. İlimiz adına da Aydın tarımı adına da oldukça önemli bir fuar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

"Hedefimiz 300 milyon TL”
Bu yıl 500 bin ziyaretçi beklediklerini ifade eden Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur; “İlimizin tarım potansiyelinin gelişimine katkı sağlamak, yeni teknolojik gelişmeler ile üreticileri ve sektör temsilcilerini buluşturmak, ilimiz tarım ürünlerini ve tarım potansiyelini ulusal ve uluslararası alanda duyurmak amacıyla bu yıl Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarımızın 10’uncusunu düzenlemekteyiz. Geçtiğimiz yıl fuarımızda 356 markayı ve 315 bin 745 ziyaretçiyi ağırlamıştık. Bu yıl 498 markanın katılım sağladığı fuarımıza, önceki yıla göre ziyaretçi sayısının da yoğun olmasını bekliyoruz. Aynı zamanda geçtiğimiz yıl gerçekleşen 200 milyonun üzerindeki sıcak satışın da en az 300 milyona ulaşmasını hedefliyoruz. Fuarımızda, otomatik dümenlemeden son teknoloji traktörlere, en son model toprak işleme ekipmanlarına kadar birçok ürün sergilenmektedir. Ziyaretçilerimiz ise bu yenilikleri yerinde inceleme ve ekipmanları tedarik etme fırsatına sahip olacaktır. Ülkemizin en büyük tarım potansiyeline sahip illerinden biri olan Aydın'da, 10’uncu kez gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyduğumuz fuarımızın, üreticimize, tarıma dayalı sanayi tesislerine ve tarımsal mekanizasyon şirketlerine hayırlı olmasını temenni ediyor, fuarımıza katılım sağlayan tüm firmalarımıza ve ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı