28 Mayıs 2023 Pazar

Mustafa Kemal Atatürk

31.03.2023 Alman Tedarik Zincirinde "Özen Yükümlülüğü Yasası" Ekonomi Toplantısı

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda (TOBB); Alman Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Kanunu ve Türk-Alman Ekonomik İlişkilerine Etkileri Hibrit Ekonomi Ortak Bilgilendirme Toplantısı'nın 06 Nisan 2023 Perşembe günü saat 14:00 - 17:00'da TOBB Sosyal Tesislerde ve internet üzerinden hibrit olarak gerçekleştirileceği iletilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK Türkiye) iş birliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıda; Almanya'da 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Tedarik Zincirlerinde Özen Yükümlülüğü Kanunu (LkSG), bu kanunun Türkiye'deki şirketlere, tedarikçilere ve dünya çapındaki tedarik zincirlerine etkileri ile kanunun ve ilgili AB direktif (CSDD Directive) taslağının Avrupa Birliği'nin Yeşil Dönüşüm hedefleri bağlamındaki tesirleri ele alınacağı ifade edilmektedir.

Toplantı ayrıca TOBB tarafından https://akademi.tobb.org.tr adresinde hayata geçirilen Türk İş Dünyası'nın Etkinlik Portalı TOBB Akademi'de pilot olarak yayınlanacaktır.

TOBB Akademi üzerinden katılım sağlanması için https://akademi.tobb.org.tr/view/uye/uyeol.php adresi üzerinden üye olunması gerekmektedir.

Katılım sonrasında görüş ve önerileriniz ile kullanıcı deneyimlerinizi egitim@tobb.org.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Konuya ilişkin detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Saygılarımızla, 

 

Ticaret Bakanlık
TÜRİB
TOBB
Rekabet Kurumu
Ticaret Bakanlığı
Tarım ve Orman Bakanlığı